Bankowość mobilna – konta i aplikacja BZ WBK pod lupą

Ostatnimi czasy doczekaliśmy się nowości ze strony BZ WBK. Chodzi dokładniej o tak modne w obecnej chwili aplikacje mobilne. BZ WBK również idzie w stronę panujących trendów. W aplikacji bowiem znajdziemy parę ciekawych nowinek. Chociażby możliwe będą przelewy walutowe oraz szczególnie ważne dla wielu konsumentów ułatwienie w zakupie biletów komunikacji miejskiej.
Według naszej redakcji na szczególne zainteresowanie zasługuje możliwość założenia rachunku rozliczeniowego za pośrednictwem jedynie owej aplikacji. To co jeszcze niedawno było jedynie założeniem firmy, teraz stało się rzeczywistością.

W którym banku założyć najlepsze konto? Sprawdź porównanie kont bankowych i wybierz najlepszy rachnek dla swoich potrzeb.

Ciekawostką dla wielu może być fakt, że możliwość zakładania konta za pośrednictwem aplikacji mobilnej nie jest zaletą jedynie BZ WBK. Już wcześniej mogły się nią pochwalić takie banki jak Meritum Banku lub Banku Smart. Prawdopodobnie, w niedługim czasie będzie to już standard.

Niestety aplikacja BZ WBK i jej funkcja z otwieraniem konta są jeszcze dość wadliwe i wymagają pewnych poprawek. O co chodzi? A przede wszystkim o to, że w pewnym momencie klient musi przerwać proces, gdyż sama aplikacja nie ma możliwości sczytania informacji z dowodu osobistego, należy więc zrobić fotografię. Wszystko to wydłuża proces i powoduje frustrację klientów. Do tego irytującym może być fakt wpisywania danych, szczególnie na małym wyświetlaczu smartfona. Wszystko to wymaga z pewnością aktualizacji.

Dodatkowo do białej gorączki może doprowadzić moment samej aktywacji rachunku. Klient dokonuje tego przelewem z innego rachunku. Cała transakcja przebiega przy użyciu niejakiego pay by linka. Gdy ta opcja zostanie przez nas obrana system przekierowuje nas na stronę banku, a całość musimy potwierdzić za pomocą hasła jednorazowego.

Wyjeżdżasz za granicę? Załóż najlepsze konto walutowe w EUR, GBP lub USD i nie trać na przewalutowaniach!

Na tak małym urządzeniu jakim jest smartfon już sam ten proces jest nie lada wyczynem. Pay by linki jest raczej stworzony do transakcji komputerowych. Oczywiście nie jest to niewykonalne, ale z pewnością bardzo męczące i czasochłonne.

Czasem zdarzyć się może iż po przekierowaniu do serwisu danego banku, z którego chcemy przeprowadzić pay by linka, system zaczyna wymagać dokładnego wypełnienia przelewu. Ostrzeżenie pojawia się permanentnie i nie możemy go w żaden sposób usunąć co jednocześnie uniemożliwia nam dokończenie procesu.

Testerom naszej redakcji nie udało się sfinalizować tej operacji, nie mamy natomiast pojęcia czy taka sytuacja dotyczy każdego urządzenia mobilnego. Na tej podstawie można jednak z całą pewnością stwierdzić, że system oferowany przez BZ WBK nie jest przydatny ani funkcjonalny dla sporej części klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *